Witaj na ybk-players.pl - forum fanów gier!

Aktualnie przeglądasz forum jako GOŚĆ, dołącz do Nas już teraz!

Poprzedni temat «» Następny temat
"Nowa" karta graficzna
Feldegast Wysłany: 2018-08-22, 19:29   "Nowa" karta graficzna
Żółtodziób

Chce wymienić moją kartę graficzną MSI GTX 760 na coś nowszego. Planowałem wymienić cały zestaw ale jednak funduszy brakuje więc trzeba to zrobić stopniowo.

Teraz moje pytanie...szukać czegoś używanego np GTX 1060 6 gb czy czekać jeszcze chwilę na lepsze ceny kart w sklepach ?
Gram w FHD z prockeim i5 4570 i 8 GB RAM. Budżet to ok 1 000 zł.

Dziś trafiłem na taką ofertę: PALIT GTX 1060 6 GB JETSTREAM opłaca się ?

Karta ma mi posłużyć ok 2 lata. W tym czasie wymienię całą resztę kompa i na końcu dokupię nową kartę.

vulgario Wysłany: 2018-08-22, 19:44   
17 level

dozbieraj 400 czekając na premierę RTX, po wysypie nowości pascal powinien spaść i wtedy kup 1070 bo ma 8gb, ale nic mocniejszego do tego proca i dokup za jakiś czas ram
Ostatnio zmieniony przez vulgario 2018-08-22, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  

Feldegast Wysłany: 2018-08-22, 20:12   
Żółtodziób

Premiera RTX za miesiąc...a przynajmniej 2080 i TI, 2070 nie wiadomo czy też za miesiąc się pojawi. Ceny są lekko wygórowane i nie wydaje mi się żeby ceny starszej generacji miały spaść. Od jakiegoś czasu przeglądam używane Pascale i przed zapowiedzią nowych kart ofert było dużo, od wczoraj mniej niż połowa z tego się pojawia.

Bahus  Wysłany: 2018-08-22, 21:29   

17 level
no pain no game... hardware maniac

Nick Origin: bahuspl
vulgario napisał/a:
dozbieraj 400 czekając na premierę RTX, po wysypie nowości pascal powinien spaść i wtedy kup 1070 bo ma 8gb, ale nic mocniejszego do tego proca i dokup za jakiś czas ram

Jak wujek Vulgario powiedział powyżej 1070 nie startuj, na dobrą sprawę 1060 jest jak najbardziej OK, ale najlepiej dać sobie na wstrzymanie. Niestety z tego co obserwuję nie będzie kolorowo. Na początek najmocniejsze 2080Ti poszybują w okolice 6000zł, niewiele lepiej będzie z 2080. Jest to celowy zabieg zielonych spowodowany tym że na rynku zalega ogrom kart z poprzedniej generacji i muszą je sprzedać. Kto będzie w stanie ten kupi nowe RTX'y chociaż ich dostępność też będzie celowo ograniczona żeby nie było podobnej sytuacji jak obecnie w przyszłości z przesytem dobrych kart na rynku.
Nie będzie też kolorowo co do szybkiego spadku cen Pasali czyli GTX 10xx. Osobiście według tego co obserwuję najwcześniej coś się ruszy zimą w okolicy gwiazdki ale to nie będzie jeszcze moment na zakup, ceny znormalnieją dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku, jak już obecne zapasy RTXów przewidziane na premierę zostaną w miarę przetrzebione. Najrozsądniej jednak będzie brać nowe RTX'y i stare GTX'y w okolicy wiosny.

Moja rada... zbieraj kasę i daj sobie na wstrzymanie. Po pierwsze obecnie bardzo łatwo wbić na pokoparkową minę, a w przyszłości jest szansa że w dobrej cenie kupisz nową kartę ze sklepu. Te parę miesięcy przysiądź i zgromadź trochę więcej kasy. Będziesz miał większe pole manewru a przy okazji na przyszłość karta dłużej Ci posłuży.

Jeśli faktycznie miałbyś szykować się na 2 lata grania to musiałbyś zainwestować w nowe RTX'y a to totalny bezsens bo ich obecna cena to czysta abstrakcja i kupi ją jedynie garstka takich zjebów jak ja... przy czym muszę najpierw zobaczyć testy bo na razie coś mi ta generacja zalatuje. 60fpsów na nowych kartach za 6 kafli w starym Tomb Raiderze ?? ? Totalnie się to rozjeżdża. Może się okazać że RTX'y staną się klapą na miarę FX'ów i tak spadną że sobie pysk obiją. Na razie nic nie wiemy o nowej technologii w praktyce i jakie ma ograniczenia oraz jak dojeżdża cały system. Czekajmy ... i Tobie też radzę ... PEACE wujek B.

vulgario Wysłany: 2018-08-23, 15:22   
17 level

EVGA gtx1070 SC Gaming ACX 3.0 Black Edition jakieś 1600 już teraz
https://www.caseking.de/e...ml?sPartner=112
więc chyba spadnie za 4 msc do 1300
Ostatnio zmieniony przez vulgario 2018-08-23, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  

Bahus  Wysłany: 2018-08-25, 22:42   

17 level
no pain no game... hardware maniac

Nick Origin: bahuspl
Nie brałbym. Ponoć te 2 wiatrakowe cholery są głośne i ciepłe zaraz po wyjęciu z pudełka... Tylko 3 wentyle.

Odpowiedz do tematu