Witaj na ybk-players.pl - forum fanów gier!

Aktualnie przeglądasz forum jako GOŚĆ, dołącz do Nas już teraz!

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozważania sprzętowe...
Bagin  Wysłany: 2020-12-21, 09:43   
5 level

Nick Origin: B4G1N_PL
Gdy myślałem nad zakupem nowego monitora założyłem sobie żeby miał 32", WQHD, 1ms, IPS, 16:9, był płaski oraz żeby obsługiwał G-Sync. Jakikolwiek monitor bez wyżej wymienionej funkcji był skreślany z listy i do wyboru miałem tak naprawdę dwa monitory. Acer Predator XB323UGP oraz Asus ROG Swift PG329Q i wybrałem Asusa.

Czy jest za duży? NIE! Mój stary miał 27" i już od dłuższego czasu myślałem sobie "hmmmm przydało by się więcej" Co do HDR mój ma certyfikat HDR 600 i zdaję sobie sprawę, że taki prawdziwy HDR zaczyna się od 1000 ale jak już pisałem nie ma takiego monitora na rynku który spełniał by moje wymagania i miał HDR 1000. Chociaż gdy przeglądam sobie jakąś ciemną stronę w necie a potem odpalę stronę google która jest praktycznie cała biała to muszę przymrużyć oczy, dopiero po chwili oczy się przyzwyczajają do takiej jasności. Wiadomo w grach to tak nie działa ale też nie jest jakoś strasznie źle. Widać np w Assassin's Creed Valhalla jak się patrzy w słońce to czuć takie uderzenie oślepiającego światła :>

Następnym razem monitor będę wymieniać na rozdzielczość 4K i więcej cali dopiero wtedy gdy będą tak mocne karty graficzne aby zapewnić mi minimum 90fps na maksymalnych detalach w tej rozdzielczości. Może RTXy z serii 4000 sobie poradzą <rotfl> Pożyjemy zobaczymy.

Słuchawki podpinam pod wewnętrzną kartę dźwiękową ASUS Xonar Phoebus i dźwięk dla mnie jest bardzo dobry. Ogólnie polecam każdemu, żeby przesiadł się z zintegrowanej karty dźwiękowej na jakiegoś DACa lub osobną kartę dźwiękową ponieważ to co mamy w płytach to syf totalny w porównaniu do sprzętu który ma za zadanie tylko i wyłącznie generować dźwięk. Co do padów w słuchawkach doskonalę cię rozumiem, też nienawidzę tej EKO skórki. :>

Z tą pastą mnie zaciekawiłeś ponieważ sam używam Kryonaut. Gdy sprzedawałem 6600k również był położony Kryonaut nie wymieniany z 6 miesięcy jak nie więcej i nic nie zauważyłem. Teraz przy 10900k również leży Kryonaut już 3 miesiące tylko moje be quiet! Silent Loop 360mm ma niklowaną płytkę chłodzącą. Daj link jak jeszcze znajdziesz do tych zdjęć z tymi wżerami z chęcią obejrzę.

Bahus  Wysłany: 2020-12-22, 13:06   

100 level
no pain no game... hardware maniac

Nick Origin: bahuspl
Bagin napisał/a:

Ogólnie polecam każdemu, żeby przesiadł się z zintegrowanej karty dźwiękowej na jakiegoś DACa lub osobną kartę dźwiękową ponieważ to co mamy w płytach to syf totalny w porównaniu do sprzętu który ma za zadanie tylko i wyłącznie generować dźwięk. Co do padów w słuchawkach doskonalę cię rozumiem, też nienawidzę tej EKO skórki. :>

AMEN
Co do padów to kupiłem dokładnie te co poniżej i polecam firmę bo mają pojęcie. Wystarczy do nich napisać co polecają i opisać że potrzebujesz tą samą miękkość co oryginałów ale z welurowym wykończeniem, dobiorą Ci idealne. Miałem zbyt twarde pady zakupione gdzie indziej i jest tragedia, przy słuchawkach zamkniętych nie przylegają zbyt dobrze przez co całość się podnosi i nie przywiera do uszu.

Swoje kupiłem tutaj:
https://allegro.pl/oferta/akg-k550-k551-k701-nauszniki-pady-gabki-najgrubsze-9581117442

Bagin napisał/a:

Z tą pastą mnie zaciekawiłeś ponieważ sam używam Kryonaut. Gdy sprzedawałem 6600k również był położony Kryonaut nie wymieniany z 6 miesięcy jak nie więcej i nic nie zauważyłem. Teraz przy 10900k również leży Kryonaut już 3 miesiące tylko moje be quiet! Silent Loop 360mm ma niklowaną płytkę chłodzącą. Daj link jak jeszcze znajdziesz do tych zdjęć z tymi wżerami z chęcią obejrzę.

https://www.overclockers....asive.18827970/

https://www.google.pl/sea...iw=1920&bih=910

Ostatnio zmieniony przez Bahus 2020-12-22, 13:17, w całości zmieniany 3 razy  

Stacz13  Wysłany: 2020-12-22, 17:52   

30 level

Bagin napisał/a:
Wleciał nowy monitor Asus PG329Q oraz nowe słuchawki Beyerdynamic MMX 300.

Mój stary monitor Asus PG279Q wkrótce będzie na sprzedaż jak by ktoś chciał. A stare słuchawki które miałem chyba z 5 lat albo i więcej QPAD QH-1339 przestały grać na lewą muszle i poszły do kosza.

Daj znać w jakiej cenie będziesz wystawiał tego Asusa :)

Bagin  Wysłany: 2020-12-25, 20:49   
5 level

Tego starego Asusa po świętach będę wystawiać.

Stacz13  Wysłany: 2020-12-31, 20:51   

30 level

Bardziej pytałem o cenę niż o termin ;)

Bagin  Wysłany: 2021-01-10, 10:34   
5 level

Stary asus jeszcze trochę ze mną zostanie. Jak go będę wystawiać to dam Ci znać.

[ Dodano: 2021-02-04, 01:15 ]
https://allegro.pl/oferta/monitor-asus-pg279q-2k-ips-165hz-g-sync-10194828617

Bahus  Wysłany: 2021-04-24, 08:06   

100 level
no pain no game... hardware maniac

Nick Origin: bahuspl
A ja wczoraj zmieniłem monia.. To co się dzieje na rynku mnie do tego zmusiło.Huk wie jak przyjdzie kryzys i jebnie złotówka na pysk ile sprzęt będzie kosztował a po drugie są ogromne problemy z niedoborem części. Może się okazać że najbliższe 2 lata będą przerąbane w tej materii. Dodatkowo to monitor którego niezwykle ciężko zdobyć. Premierę miał w połowie 2020 roku a jest praktycznie nieosiągalny.

Tak więc mój ASUS TUF VG27AQ leci do pracy... a na salony wbija LG 27GN950-B z matrycą 4K 144Hz(160Hz OC) HDR600 Nano IPS. To następca rozchwytywanego modelu LG 27GN850-B na matrycy 1440p z Nano IPS.
Jakie wrażenia? Już na samym początku widać że 4K robi robotę. Wszystko jest ostrzejsze i nawet małe lub odległe obiekty mają bardzo wyraźne detale. To co robi najbardziej w tym monitorze to właśnie 10 bitowa matryca, przejścia tonalne kolorów to poezja. Dla porównania wszystkie 8 bitowe matryce mają 16,7 miliona kolorów ta 10 bitowa ma 1,07 miliarda kolorów. W moim poprzednim Asusie VG27AQ pokrycie Adobe RGB to 75% tutaj to aż 98%. HDR... hmmm to nie OLED i nie HDR 1000 więc nie liczcie na takie efekty. Powiedziałbym że HDR jest jak najbardziej zauważalny o wiele lepszy niż HDR 400 ale nie tak mocny jak HDR 1000, można powiedzieć taki nie nachalny, bardzo przyjemny jeśli komuś zależy na tej funkcji.
Czas na Nano IPS. Muszę powiedzieć że matryca jest bardzo szybka, i to out of box więc nie trzeba niczego włączać czy szukać po menu... ale... jeśli chodzi o granie w super szybkie FPS'y to ELMB Sync z poprzedniego TUF VG27AQ robi w tej materii lepszą robotę. Test UFO jest na bardzo dobrym poziomie ale po włączeniu ELMB na poprzednim TUF'ie wyraźnie widziałem zarys spodka i osobne oczy kosmity, tutaj tego nie ma. Mimo wszystko jest to najszybsza matryca bez ulepszeń z jaką miałem styczność i nie zrozumcie mnie źle, radzi sobie doskonale, ale ELMB Sync zwyczajnie robił robotę mimo że uwalał kontrast. Jednak każdy kto nie korzystał wcześniej z tej funkcji z matrycy od LG będzie więcej niż zadowolony.

Na koniec ocena.. 7/10...
Dlaczego ? Bo to jeszcze nie ideał. -1 za HDR600 wiem że to nie OLED ale HDR1000 jest ideałem do którego dążymy. -1 za brak redukcji motion blura mimo świetnej matrycy i rozmazane oczy kosmity. Mocne -1 za problem z handshake lub deep sleep. To coś co uniemożliwia wybudzenie monitora po 15 minutach mimo wybudzenia systemu. Jest to bardzo duża wada oprogramowania fabrycznego która mimo wszystko nie wpływa na sam obraz. Tak więc albo godzimy się z tym że za każdym razem wyłączamy i włączamy od nowa monitor albo wyłączamy usypianie monitora. Jeśli komuś to przeszkadza to niestety nie jest monitor dla niego. Ja mogę się z tym pogodzić bo sama matryca jest tego warta.

Ostatnio zmieniony przez Bahus 2021-04-24, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu