czwartek, 21/9/2023 | 11:10 CEST
You are here:  / Artykuły / Felietony / Porady / Teksty / Wpisy / Skup nieruchomości z problemami

Skup nieruchomości z problemami

post by related

related post

Jak sprzedać nieruchomość z problemami?

Nieruchomość jest jedną z kluczowych własności, którą chce posiadać prawie każdy. Jednak posiadanie nieruchomości w gorszym stanie lub z trudną sytuacją prawną (np. brak księgi wieczystej lub obciążenie roszczeniami) nastręcza wielu trudności, dlatego większość właścicieli chce się pozbyć takich lokali. Pociągają one bowiem za sobą dodatkowe nakłady finansowe oraz czasowe. Nawet jeśli posiada się odpowiednią ilość pieniędzy istnieje ryzyko, że koszty remontu mogą się nie zwrócić. Innym typem problemów związanych z mieszkaniem jest ich gorsza lokalizacja. Z reguły najważniejszą cechą wpływającą na decyzję o zakupie jest bowiem umiejscowienie nieruchomości. Nabywcy mieszkań preferują te znajdujące się w dużych miastach wyróżniających się ofertą edukacyjną lub zatrudnienia.

Rozwiązaniem dla takich problemów jest skup nieruchomości z problemami. Po zapoznaniu się z opisem nieruchomości i jej wstępną wyceną, firmy oferują wypłatę zaliczki. Dodatkowo firma pomaga w skompletowaniu wszystkich dokumentów niezbędnych do czynności notarialnych oraz w umówieniu spotkania u notariusza w celu sfinalizowania całej transakcji.

Nawiązując współpracę z firmami zajmującymi się skupem nieruchomości z problemami można w sprawny i satysfakcjonujący sposób pozbyć się kłopotliwego lokum, otrzymując uczciwą zapłatę przelaną na konto lub wypłacone w formie gotówki.