sobota, 9/12/2023 | 5:25 CET
You are here:  / Ekonomia i Finanse / Odpowiedzialność na budowie

Odpowiedzialność na budowie

Odpowiedzialność na budowie

Na budowie zmaga się z wieloma różnymi problemami. Oprócz ciężkiej pracy, największym ciemiężcą jest odpowiedzialność za konstrukcje. Utarło się, że ponosi ją organizator budowy; ale to nie prawda. Ponosi ją każdy, kto bierze udział przy zleceniu. Absolutnie każdy!

Kosztorysant. Ten ponosi największą odpowiedzialność w zakresie kosztów. Jak sama nazwa zawodu mówi, to on jest odpowiedzialny za oszacowanie kosztu całego przedsięwzięcia, koszty wszelkich maszyn, zatrudnienia robotników, zakupu materiałów.

Mechanik i operator. To, w jaki sposób serwisuje dajmy na to przenośniki, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo używania tego typu maszyny. Jest to spowodowane tym, że to on ponosi odpowiedzialność za awaryjność takiej maszyny; a awaryjna maszyna, to proszenie się o wypadek.
Kontrola urządzenia także musi być wykonywana przez fachowca. Tu liczy się życie kolegów i koleżanek z pracy.

Robotnicy. Oni ponoszą największą odpowiedzialność. To od ich zaangażowania zależy, czy konstrukcja przetrwa przeciwności losu oraz test żywiołów. Jeśli robotnik zaniedba swoje obowiązki, może mieć na sumieniu ludzkie zdrowie, a nawet i życie.

słowa kluczowe: Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki Primacon, przenośniki rolkowe Primacon, przenośniki spiralne Primacon, yalung kang