czwartek, 21/9/2023 | 11:33 CEST
You are here:  / Wpisy / Adwokat rodzinny Warszawa

Adwokat rodzinny Warszawa

Adwokat rodzinny Warszawa

Sprawy rodzinne są jednymi z najcięższych spraw sądowych. Jest to związane przede wszystkim z więziami emocjonalnymi osób, które występują przeciw sobie na wokandzie sądowej. Problem pojawia się również w sferze przepisów prawa, które mogą być niejasne dla wielu osób. Z pomocą tutaj pojawia się adwokat rodzinny. Powierzając mu nasze sprawy możemy być pewni jego specjalizacji i tego, że poprowadzi nas przez całą tą sytuację w sposób odpowiedni i najkorzystniejszy dla nas.

Adwokat rodzinny specjalizuje się w przepisach prawa rodzinnego i opiekuńczego, Może być potrzebny przede wszystkim w takich sprawach jak ustalenie czy zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie nazwiska czy alimentów na dziecko, ograniczenie, pozbawienie, ustalenie lub przywrócenie władzy rodzicielskiej, czy określenie kontaktów z dzieckiem. Jak wiadomo uczucia dzieci są całkiem inne niż dorosłych, wszelkie bodźce trafiające do nich w momencie gdy rodzice kłócą się w sytuacji rozwodu czy ustalenia władzy rodzicielskiej mogą być o wiele silniejsze niż u dorosłych. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie adwokata, który będzie reprezentował stronę w sądzie i odciąży rodziców.

Wpisując w wyszukiwarkę adwokat rodzinny Warszawa, znajdziemy wiele kancelarii oferujących ten rodzaj pomocy, a jest to związane z bardzo dużą potrzebą na takich adwokatów.